top of page

Harmonična in celovita osebnost

 

Vsi smo se razvili kot enkratne osebnosti, iz lastne podobe v duši dobrega človeka. Vsak od nas bi naj bil odgovoren do sebe in drugih, kako bo sestavil sebe, svojo osebnost. Individualne posebnosti so tiste, ki nas naredijo ljudi z različnimi lastnostmi in odlikami in navsezadnje privlačne osebnosti. Samo v procesu indivuduacije se oblikuje bogatejša in zrelejša osebnost, ki postaja učinkovitejša. Psihične rasti ne moremo sprožiti z zavestnim naporom volje.

 
Človek živi v prostoru in času, med  ljudmi. Živi v okolju,  kot celovita, polna, barvna, posebnost. Postane človek-do sebe in do drugih, blaga in pogumna ter odločna osebnost.

Dober stik-pot v harmoničen odnos

Dr. Bauer je naredil vrsto raziskav in ugotovil, da smo ljudje rojeni za sodelovanje, in ne za bojevanje ter konflikte. Toda vseeno je toliko konfliktov. Nadaljuje, da je najmočnejše  zdravilo za človeka človek.

Dober stik je odnos medsebojnega zaupanja in razumevanja med dvema ali več osebami.  Na svetovalnih srečanjih se bomo izurili v strategiji in tehniki vzpostavljanja dobrega stika, da bomo z veseljem komunicirali z drugimi. Bolj ko bomo podobni nekomu, bolj bomo razumeli način, na katerega ta oseba vidi svet. Dober stik je naša fleksibilnost v vedenju, ki ustvarja kvalitetnejši odnos, zmanjša ali odpravi tesnobno stanje in zmanjša učinke negativnega stresa. Odpor, ki ga kaže druga oseba, je znak pomanjkanja dobrega stika. Vsak tak odpor v nezavednem svetu ustvarja neprijetne občutke, tesnobo, ki se krepi in ustvarja notranjo napetost, ki sčasoma preraste v stres in avtodestruktivno vedenje.

Spremenimo omejujoča prepričanja in navade

Na delavnici se bomo naučili prepoznati svoje preganjalce. Preganjalci izražajo naša omejujoča prepričanja. Pogosto izhajajo iz zgodnjih izkušenj v otroštvu. Če so preganjalci močno izraženi in se ne skladajo z zahtevami okolja, se to odraža v stresni situaciji. Posameznikove reakcije kot odgovor na stres so aktivni odziv (napad na povzročitelje stresa), pasivni odziv (strpno prenašanje) in obrambni odziv (dodatno naprezanje). Pri delu imajo preganjalci svoje prednosti in slabosti glede na zahteve dela. To kaže upoštevati pri organiziranju in delegiranju dela. Posameznik pa lahko izraženost svojih preganjalcev tudi ozavesti in tako usmerjeno in zahtevam primerno spreminja  svoj delovni slog. Skozi naše besede se preganjalci jasno kažejo in izražajo. 

Upravljanje

s časom 

Vsak od nas je ujetnik v času in prostoru. Pogosto sebi in drugim dopovedujemo, da nimamo časa. Pogosto nimamo časa za sebe niti za druge. To nas vse bolj in bolj vleče v mrežo zaskrbljenosti in krepi negativni stres. Pogosto ne znamo živeti za trenutek, temveč gojimo občutek krivde, ker se preveč oziramo v preteklost. Smo njeni ujetniki, pogosto tudi s prevelikimi apetiti za prihodnost. Preveč gledamo v prihodnost, zato nas je strah. Naši možgani strukturirano dojemajo čas. To nam pomaga ločiti, kaj smo že naredili in kaj še bomo. S sistematičnim odnosom do osebne časovne črte se učinkovito soočimo s tesnobo, negativnim stresom in različnimi vrstami skrbi. Časovna črta je zato način, kako se naši spomini shranijo v naš nezavedni um. Naša neprijetna čustvena stanja, omejujoča prepričanja, omejujoče predstave iz preteklosti  so naši nezavedni spomini. Pogosto so izvor tesnobe, stresa in avtodestruktivnega vedenja. Vsak človek organizira časovne črte tako, kot sam najbolje zna. Namen je, da sami ugotovimo, kako  orientacija časovne črte neke druge osebe ustreza našim potrebam. Na ta način vplivamo na svoje dojemanje skrbi, omejimo stres in okrepimo svojo osebnost v nam pristni samopodobi.

bottom of page